fbpx
[elfsight_click_to_call id=”1″]
Technik BHP Dostępne formy uczestnictwa Czas trwania szkoły policealnej Data rozpoczęcia kierunku Inwestycja w rozwój
– stacjonarna 3 semestry – Wrzesień – Styczeń Bezpłatny
 

Czym zajmuje się technik BHP?

Technik BHP to osoba, która przewiduje zagrożenia w miejscu pracy, uczy, jak ich unikać i doradza, co zrobić, by ryzyko wypadku było jak najmniejsze.  W praktyce BHP-owiec prowadzi rejestr wypadków — ustala, dlaczego do nich doszło, analizuje te okoliczności i opracowuje zmiany potrzebne do zwiększenia bezpieczeństwa w danym miejscu. Nadzoruje także przestrzeganie przez pracowników ustalonych zasad i kontroluje stan techniczny danego obiektu. Wszystko musi być zgodne z obowiązującymi normami.

Korzyści kierunku

Absolwent szkoły policealnej z państwowym tytułem technika BHP ma pełne prawo do prowadzenia szkoleń wstępnych, w ramach których przygotowuje pracowników do bezpiecznego wykonywania pracy. To ogromny atut w ubieganiu się o pracę, ponieważ specjalista BHP posiada uprawnienia przydatne w każdym zakładzie pracy.

Efekty kształcenia w zawodzie

Kształcąc się na tym kierunku zdobędziesz tytuł Technika BHP

Forma uzyskania kwalifikacji

Państwowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  
 

Zapisz się on-line Zadaj nam pytanie

 
 

Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Kim jest Technik BHP?

Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Technik BHP) to specjalista odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach pracy, instytucjach i firmach. Jego głównym zadaniem jest identyfikacja potencjalnych zagrożeń na stanowiskach pracy, analiza ryzyka zawodowego oraz wdrażanie procedur i środków zapobiegających wypadkom i chorobom zawodowym. 

Technik BHP prowadzi szkolenia, kontroluje przestrzeganie norm oraz monitoruje warunki pracy, w tym stosowanie zabezpieczeń. Dzięki temu poprawia warunki pracy i minimalizuje ryzyko wypadków, co zwiększa komfort i zdrowie pracowników.

Koszt nauki:
Bezpłatny
Tryb nauki:
Stacjonarny
Czas trwania
1,5 roku | 3 sem

Dodatkowe informacje

Kształcąc się na tym kierunku zdobędziesz tytuł Technika BHP

Absolwent szkoły policealnej z państwowym tytułem technika BHP ma pełne prawo do prowadzenia szkoleń wstępnych, w ramach których przygotowuje pracowników do bezpiecznego wykonywania pracy. To ogromny atut w ubieganiu się o pracę, ponieważ specjalista BHP posiada uprawnienia przydatne w każdym zakładzie pracy.

Dlaczego nas wybierają?

Sprawdź co przemawia za naszą uczelnią i poznaj opinie naszych absolwentów

Wyjątkowa Kadra

Składająca się głównie z pasjonatów oraz praktyków.

Przystępna Cena

Dowolna forma płatności, wybór należy do Ciebie!

Domowa Atmosfera

Dbamy o miłą i przyjazną atmosferę podczas zajęć.

Czym zajmuje się Technik BHP?!

Technik BHP to osoba, która przewiduje zagrożenia w miejscu pracy, uczy, jak ich unikać i doradza, co zrobić, by ryzyko wypadku było jak najmniejsze.  

W praktyce BHP-owiec prowadzi rejestr wypadków — ustala, dlaczego do nich doszło, analizuje te okoliczności i opracowuje zmiany potrzebne do zwiększenia bezpieczeństwa w danym miejscu. Nadzoruje także przestrzeganie przez pracowników ustalonych zasad i kontroluje stan techniczny danego obiektu. Wszystko musi być zgodne z obowiązującymi normami.

Forma uzyskania kwalifikacji

Państwowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Nasi Wykładowcy

Poznaj naszych wspaniałych wykładowców

    Katarzyna Rodziewicz
    Katarzyna Rodziewicz

    Psycholog oraz specjalista ds. badań i analiz

    Zajmuję się prowadzeniem działalności dydaktycznej i organizacyjnej z psychologii, udzielaniem pomocy psychologicznej oraz wspomaganiem i pomocą w realizacji programu wychowawczego i profilaktyki przez nauczycieli. Pomagam w ewaluacji działań i badaniu potrzeb, w zależności od zgłaszanych potrzeb.

      Beata Szybowska
      Beata Szybowska

      Pedagog, Doradca Zawodowy

      Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi jako pedagog praktyk, doradca zawodowy, trener umiejętności społecznych i terapeuta pedagogiczny. Udzielam wsparcia terapeutycznego, dbając o to, by edukacja opierała się na relacji i bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem.

      Opinie Słuchaczy

      Poznaj szczere opinie absolwentów naszych studiów podyplomowych

        Emilia Wirkus

        Wychowawca w Domu Dziecka, Ustka | Przygotowanie Pedagogiczne

        Zajęcia z Panią Beatą Szybowską to mistrzostwo! Nie tylko uczymy się praktycznych umiejętności, ale i odkrywamy siebie i swoje możliwości. Wiedza i doświadczenie Pani Małgorzaty Czerwińskiej to solidna baza do prowadzenia własnych zajęć. Dzięki nim potrafię samodzielnie i efektywnie organizować lekcje, co daje ogromną radość!

          Wioleta Michalska

          Wicedyrektor IPLO w Słupsku | Przygotowanie pedagogiczne

          Te studia podyplomowe to był dobry wybór. Wykładowcy potrafili zainteresować tematem zajęć, a dzięki praktykom w szkole zyskałam cenne doświadczenie, które pomaga mi w życiu zawodowym.

            Marta Waszczuk-Baraniecka

            Absolwentka Przygotowania Pedagogicznego

            Cieszę się, że zdecydowałam się na te studia. Program był dobrze przemyślany, a atmosfera na zajęciach sprzyjała nauce i wymianie doświadczeń. Teraz czuję się pewniej w swojej roli przyszłego pedagoga. Otworzyło mi to drogę do rozpoczęcia pedagogicznych studiów magisterskich.To niesamowite, jak zajęcia potrafią zmotywować do rozwoju.