Terapeuta Środowiskowy jest to osoba, która pracuje z osobami z zaburzeniami psychicznymi i emocjonalnymi. Najważniejszym zadaniem terapeuty środowiskowego jest nawiązanie kontaktu z podopiecznym i rozpoznanie jego potrzeb oraz możliwości.
Częstotliwość zjazdów: średnio 1 weekend (2 dni) w miesiącu
Cena kursu:
Cena kursu:
Stowarzyszenie posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia i jest jedną z pięciu organizacji prowadzącą tego typu szkolenia na terenie Polski!
Sprawdź co przemawia za naszą uczelnią i poznaj opinie naszych absolwentów
Składająca się głównie z pasjonatów oraz praktyków.
Możliwa płatność w ratach (18 rat po 900 PLN)
Dbamy o miłą i przyjazną atmosferę podczas zajęć.
Stowarzyszenie oferuje pomoc w zorganizowaniu staży dla uczestników kursu.
Poznaj naszych wspaniałych wykładowców
Profesor, Doktor Habilitowany
Psychiatra i psychoterapeuta, superwizor psychoterapii PTP, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii CMUJ w Krakowie. Krajowy koordynator Programu Przeciwko Piętnie i Wykluczeniu Osób Chorujących Psychicznie we współpracy z WHO. Pomysłodawca i realizator krakowskiego systemu leczenia i rehabilitacji osób chorujących na schizofrenię oraz programu integracji zawodowej: Pensjonatu „U Pana Cogito”, „Cateringu Cogito” i „Zielonego Dołu”, w których zostały zatrudnione osoby po kryzysach psychicznych. Współtwórca i wieloletni Przewodniczący Zarządu Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji ZG PTP i i V-ce Przewodniczący Komisji ds. Reformy i realizacji NPOZP ZG PTP. Współtwórca i honorowy Przewodniczący PNTZP, Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia na rzecz Realizacji NPOZP w Polsce Redaktor Czasopisma „Dialog”. Autor ponad stu publikacji z zakresu schizofrenii, rehabilitacji i psychiatrii społecznej m.in. monografii „Schizofrenia – proces wielowymiarowy. Krakowskie prospektywne badania przebiegu, prognozy i wyników leczenia”. Redaktor wspólnie z Anną Liberadzką książki „Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję”
Magister
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany psychoterapeuta European Association of Psychotherapy (EAP), dyplomowany terapeuta psychodramy, współtwórca i przewodnicząca Polskiego Instytutu Psychodramy, członek zarządu Psychodrama Association for Europe (PAfE), pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Psychicznego. Anna Bielańska prowadzi superwizję w różnych ośrodkach psychoterapeutycznych, zarówno w Krakowie, jak i na Śląsku. Jej praca naukowa i terapeutyczna skupia się na integracji psychodramy z innymi podejściami psychoterapeutycznymi, co czyni ją jedną z kluczowych postaci w tej dziedzinie w Polsce. Jej dorobek obejmuje również publikacje na temat psychodramy, w tym redakcję pierwszej polskiej pracy zbiorowej poświęconej tej metodzie. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych konferencji i warsztatów, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. Dzięki jej wkładowi, Polski Instytut Psychodramy jest jednym z największych ośrodków szkoleniowych w tej metodzie w Europie, oferując kursy na różnych poziomach i przyczyniając się do edukacji terapeutów w Polsce.
Dofinansowanie szkolenia
Skontaktuj się z nami, a nasz pracownik opowie Ci więcej o możliwości otrzymania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub od Twojego pracodawcy. W związku z dużym zapotrzebowaniem na Terapeutów Środowiskowych, ponad 70% uczestników szkolenia otrzymało pełne lub częściowe dofinansowanie od swojego pracodawcy.
Informacje merytoryczne
Kazimierz Duda – koordynator szkolenia
Telefon komórkowy: +48 509 066 911
Adres e-mail: kazimierz.duda@technik.slupsk.pl
Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty wpisowej
prosimy wysyłać na adres: zgloszenia@technik.slupsk.pl
Poznaj szczere opinie absolwentów naszych studiów podyplomowych
Wychowawca w Domu Dziecka, Ustka | Przygotowanie Pedagogiczne
Zajęcia z Panią Beatą Szybowską to mistrzostwo! Nie tylko uczymy się praktycznych umiejętności, ale i odkrywamy siebie i swoje możliwości. Wiedza i doświadczenie Pani Małgorzaty Czerwińskiej to solidna baza do prowadzenia własnych zajęć. Dzięki nim potrafię samodzielnie i efektywnie organizować lekcje, co daje ogromną radość!
Wicedyrektor IPLO w Słupsku | Przygotowanie pedagogiczne
Te studia podyplomowe to był dobry wybór. Wykładowcy potrafili zainteresować tematem zajęć, a dzięki praktykom w szkole zyskałam cenne doświadczenie, które pomaga mi w życiu zawodowym.
Absolwentka Przygotowania Pedagogicznego
Cieszę się, że zdecydowałam się na te studia. Program był dobrze przemyślany, a atmosfera na zajęciach sprzyjała nauce i wymianie doświadczeń. Teraz czuję się pewniej w swojej roli przyszłego pedagoga. Otworzyło mi to drogę do rozpoczęcia pedagogicznych studiów magisterskich.To niesamowite, jak zajęcia potrafią zmotywować do rozwoju.