Terapeuta Środowiskowy

Czym zajmuje się terapeuta środowiskowy?

Terapeuta Środowiskowy jest to osoba, która pracuje z osobami z zaburzeniami psychicznymi i emocjonalnymi. Najważniejszym zadaniem terapeuty środowiskowego jest nawiązanie kontaktu z podopiecznym i rozpoznanie jego potrzeb oraz możliwości.

Częstotliwość zjazdów: średnio 1 weekend (2 dni) w miesiącu

Cena kursu:

15 000 zł

Cena kursu:

15 000 zł

Zjazdy:
1 w miesiącu
Tryb nauki:
Stacjonarny
Czas trwania
2 lata | 18 zjaz.

Kurs teoretyczno-praktyczny Terapeuta Środowiskowy!

Centrum Edukacyjne Technik oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej zaprasza na szkolenie w zawodzie terapeuty środowiskowego.

Stowarzyszenie posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia i jest jedną z pięciu organizacji prowadzącą tego typu szkolenia na terenie Polski!

Dlaczego nas wybierają?

Sprawdź co przemawia za naszą uczelnią i poznaj opinie naszych absolwentów

Wyjątkowa Kadra

Składająca się głównie z pasjonatów oraz praktyków.

Dogodna płatność

Możliwa płatność w ratach (18 rat po 900 PLN)

Domowa Atmosfera

Dbamy o miłą i przyjazną atmosferę podczas zajęć.

Opis szkolenia terapeuty środowiskowego!

  • Grupa treningowa – 50 h
  • Kurs teoretyczno-praktyczny (wykłady, warsztaty – 315h) trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia kursu Terapeuty Środowiskowego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  • Staże – (3 miesiące w akredytowanych ośrodkach oparcia społecznego (np. WTZ, ŚDS) oraz 2 miesiące w oddziale psychiatrycznym – całodobowym lub dziennym)

Stowarzyszenie oferuje pomoc w zorganizowaniu staży dla uczestników kursu.

unhappy depression patient people meet session to psychologist or psychiatrist for mental health therapy, woman counseling in psychology and psychotherapy help support, stress disease

Opiekunowie merytoryczni

Poznaj naszych wspaniałych wykładowców

    Andrzej Cechnicki
    Andrzej Cechnicki

    Profesor, Doktor Habilitowany

    Psychiatra i psychoterapeuta, superwizor psychoterapii PTP, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii CMUJ w Krakowie. Krajowy koordynator Programu Przeciwko Piętnie i Wykluczeniu Osób Chorujących Psychicznie we współpracy z WHO. Pomysłodawca i realizator krakowskiego systemu leczenia i rehabilitacji osób chorujących na schizofrenię oraz programu integracji zawodowej: Pensjonatu „U Pana Cogito”, „Cateringu Cogito” i „Zielonego Dołu”, w których zostały zatrudnione osoby po kryzysach psychicznych. Współtwórca i wieloletni Przewodniczący Zarządu Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji ZG PTP i i V-ce Przewodniczący Komisji ds. Reformy i realizacji NPOZP ZG PTP. Współtwórca i honorowy Przewodniczący PNTZP, Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia na rzecz Realizacji NPOZP w Polsce Redaktor Czasopisma „Dialog”. Autor ponad stu publikacji z zakresu schizofrenii, rehabilitacji i psychiatrii społecznej m.in. monografii „Schizofrenia – proces wielowymiarowy. Krakowskie prospektywne badania przebiegu, prognozy i wyników leczenia”. Redaktor wspólnie z Anną Liberadzką książki „Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję”

      Anna Bielańska
      Anna Bielańska

      Magister

      Psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany psychoterapeuta European Association of Psychotherapy (EAP), dyplomowany terapeuta psychodramy, współtwórca i przewodnicząca Polskiego Instytutu Psychodramy, członek zarządu Psychodrama Association for Europe (PAfE), pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Psychicznego. Anna Bielańska prowadzi superwizję w różnych ośrodkach psychoterapeutycznych, zarówno w Krakowie, jak i na Śląsku. Jej praca naukowa i terapeutyczna skupia się na integracji psychodramy z innymi podejściami psychoterapeutycznymi, co czyni ją jedną z kluczowych postaci w tej dziedzinie w Polsce. Jej dorobek obejmuje również publikacje na temat psychodramy, w tym redakcję pierwszej polskiej pracy zbiorowej poświęconej tej metodzie. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych konferencji i warsztatów, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. Dzięki jej wkładowi, Polski Instytut Psychodramy jest jednym z największych ośrodków szkoleniowych w tej metodzie w Europie, oferując kursy na różnych poziomach i przyczyniając się do edukacji terapeutów w Polsce.

      Wywiad z opiekunami merytorycznymi
      Rola terapeuty środowiskowego
      Szczegóły kosztów i czas trwania:
      Uczestnik musi:

      Informacje i zapisy

      Dofinansowanie szkolenia

      Skontaktuj się z nami, a nasz pracownik opowie Ci więcej o możliwości otrzymania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub od Twojego pracodawcy. W związku z dużym zapotrzebowaniem na Terapeutów Środowiskowych, ponad 70% uczestników szkolenia otrzymało pełne lub częściowe dofinansowanie od swojego pracodawcy

      Informacje merytoryczne

      Kazimierz Duda – koordynator szkolenia

      Telefon komórkowy: +48 509 066 911
      Adres e-mail: kazimierz.duda@technik.slupsk.pl

      Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty wpisowej
      prosimy wysyłać na adres: zgloszenia@technik.slupsk.pl

      Opinie Słuchaczy

      Poznaj szczere opinie absolwentów naszych studiów podyplomowych

        Emilia Wirkus

        Wychowawca w Domu Dziecka, Ustka | Przygotowanie Pedagogiczne

        Zajęcia z Panią Beatą Szybowską to mistrzostwo! Nie tylko uczymy się praktycznych umiejętności, ale i odkrywamy siebie i swoje możliwości. Wiedza i doświadczenie Pani Małgorzaty Czerwińskiej to solidna baza do prowadzenia własnych zajęć. Dzięki nim potrafię samodzielnie i efektywnie organizować lekcje, co daje ogromną radość!

          Wioleta Michalska

          Wicedyrektor IPLO w Słupsku | Przygotowanie pedagogiczne

          Te studia podyplomowe to był dobry wybór. Wykładowcy potrafili zainteresować tematem zajęć, a dzięki praktykom w szkole zyskałam cenne doświadczenie, które pomaga mi w życiu zawodowym.

            Marta Waszczuk-Baraniecka

            Absolwentka Przygotowania Pedagogicznego

            Cieszę się, że zdecydowałam się na te studia. Program był dobrze przemyślany, a atmosfera na zajęciach sprzyjała nauce i wymianie doświadczeń. Teraz czuję się pewniej w swojej roli przyszłego pedagoga. Otworzyło mi to drogę do rozpoczęcia pedagogicznych studiów magisterskich.To niesamowite, jak zajęcia potrafią zmotywować do rozwoju.