Studia DESK

Studia podyplomowe

Regionalny Ośrodek Kształcenia Podyplomowego WSG w Słupsku zaprasza na studia podyplomowe!
Szkoly dla doroslych

Szkoły dla dorosłych

Liceum, a może szkoła policealna?
Wybieraj spośród 15 kierunków!
Psychoterapia DESK

Kurs Psychoterapii

Zostań Certyfikowanym Psychoterapeutą w 4,5 roku
Brak studiów? Terapeuta Środowiskowy czeka!
Medyczne DESK

Kształcenie medyczne

Dzienne i weekendowe szkoły medyczne, do wyboru masz 6 zawodów Technika, oraz Pomorskiej Akademii Kształcenia Medycznego.
previous arrow
next arrow
PlayPause
Studia

Studia podyplomowe

Regionalny Ośrodek Kształcenia Podyplomowego WSG w Słupsku zaprasza na studia podyplomowe!
Szkoly dla doroslych

Szkoły dla dorosłych

Liceum, a może szkoła policealna?
Wybieraj spośród 15 kierunków!
Medyczne DESK

Kształcenie medyczne

Dzienne i weekendowe szkoły medyczne, również bez matury
Psychoterapia DESK

Kurs Psychoterapii

Zostań Certyfikowanym Psychoterapeutą w 4,5 roku
Brak studiów? Terapeuta Środowiskowy czeka!
previous arrow
next arrow
PlayPause

Architektura wnętrz okiem Amandy Ruszczyńskiej

Mieliśmy przyjemność wymienić kilka zdań z projektantką wnętrz. Przedstawiamy Wam mały zarys tego, co kryje się za tym zawodem oraz z czym zmaga się osoba odpowiedzialna za wygląd wnętrza.

Właścicielka studia AMANDA INTERIOR DESIGN. Jest to studio projektowe oferujące rozwiązania wnętrz szyte na miarę, mające unikalną tożsamość spersonalizowaną pod Klienta.

Krystian Brendel: Pani Amando! Dziękuję za przybycie i chęć rozmowy, czy może nam Pani powiedzieć jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego postanowiła Pani zostać projektantem wnętrz?

Amanda Ruszczyńska: Przygoda z projektowaniem rozpoczęła się podczas moich studiów na kierunku Film i sztuki audiowizualne w Warszawie kiedy miałam zastąpić znajomą na kilka dni w jej pracy. Pracowała ona w studiu meblarskim, które specjalizowało się w zaprojektowaniu i wykonaniu pod indywidualne zamówienie klienta mebli, zwłaszcza kuchni, a ja zastępując ją uczyłam się najprostszego programu do projektowania mebli z zaciekawienia do tworzenia czegoś nowego.

KB: Jakie zalety i wady wiążą się z wykonywaniem zawodu projektanta wnętrz?

AR: Każdy zawód ma swoje wady i zalety. Myślę, że w zawodzie projektanta wnętrz wady w moim odczuciu to towarzyszący stres, biurokracja i wszechstronność, czasem muszę być w 5 miejscach na raz przez telefon. Co do zalet to atrakcyjność wykonywanych obowiązków. Fascynuje mnie w tej pracy to, że nigdy nie stworzę tego samego projektu po raz drugi bo każdy klient jest inny, a ja muszę się wsłuchać w jego potrzeby i na podstawie tego stworzyć projekt.

KB: Które style architektoniczne ceni Pani sobie najbardziej?

AR: Hmmm modernistyczny, art deco, loftowy. 

KB: Pomieszczenie, którego projektowanie dostarcza Pani najwięcej satysfakcji to…

AR: Tak na prawdę najwięcej satysfakcji dostarcza mi zaprojektowanie całego mieszkania / domu bo wiem, że wszystko będzie ze sobą spójne i dobrane. Aczkolwiek gdybym miała wybrać myślę, że byłby to salon, który jest połączony z kuchnią oraz jadalnią.

KB: Skąd czerpie Pani inspirację do pracy?

AR: Praca architekta wnętrz to praca wymagająca twórczości jest to szczególnie ważne wtedy kiedy chcemy tworzyć unikatowe projekty. Inspiracje biorę z materiałów, z którymi pracuje, z podróży, z ludzi oraz z tego co mnie otacza. 

 

KB: Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz?

AR: Coraz większa liczba osób przy zakupie czy budowie swojego m2 decyduje się na architekta wnętrz. Myślą przewodnią przy tej decyzji jest przemawiająca wizja zaplanowanego i pięknego wnętrze, którego sam klient nie jest w stanie stworzyć. Jednak praca ta nie polega tylko na wizualizacjach, ale również na stworzeniu całej dokumentacji do projektu oraz wizytach na budowie. Każdy etap projektu jest czasochłonny i wymaga od nas pełnego zaangażowania i serca. 

KB: Studia podyplomowe “Architektura wnętrz” – warto czy nie warto? Jakie Jest Pani zdanie?

AR: Jeśli ktoś nie czuje się na siłach by rozpocząć pracę w tym zawodzie to uważam, że powinien zapisać się na te studia.

KB: Jakich rad udzieliłaby Pani przyszłym projektantom i architektom wnętrz?

AR: Ciężka praca i to by mieli w sobie determinację i nigdy się nie poddali i nie zwątpili w to co robią.

Projekty w wykonaniu Amandy

Najnowsze

Bezpieczeństwo aplikacji sieciowych: omówienie podstawowych zagrożeń i sposobów ochrony

Bezpieczeństwo aplikacji sieciowych jest kluczowe dla zapewnienia poufności, integralności i dostępności danych w sieci. Aby zapewnić bezpieczeństwo, należy zrozumieć podstawowe zagrożenia i sposoby ochrony aplikacji sieciowych przed atakami. Ataki sieciowe są coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane, a ich celem jest uzyskanie dostępu do wrażliwych danych. Obejmują one takie...

Sekrety opieki nad osobami niepełnosprawnymi: co musisz wiedzieć jako Asystent Osoby Niepełnosprawnej.

Czy wiesz, jak skutecznie opiekować się osobami niepełnosprawnymi? Bycie asystentem osoby niepełnosprawnej to wymagający zawód. Asystenci muszą mieć wiedzę i umiejętności do skutecznej opieki nad osobami niepełnosprawnymi, aby zapewnić im bezpieczeństwo i dobrą jakość życia. Zanim zaczniesz pracę jako asystent osoby niepełnosprawnej, musisz poznać sekrety opieki nad osobami...


Najnowsze artykułyZnajdź nas na facebooku!


Studia podyplomowe WSG

Wybieraj spośród ponad 70 kierunków studiów podyplomowych Regionalnego Ośrodka Kształcenia Podyplomowego WSG w Słupsku i podnieś swoje kwalifikacje