Architektura Wnętrz – Home Staging
Dlaczego warto nas wybrać?
- Mamy 30 lat doświadczenia na rynku edukacji
- Nasza kadra to praktycy i przedsiębiorcy
- Pomożemy Ci zarabiać więcej i podnieść swoją wartość
- Umożliwiamy bezpieczne i dogodne płatności ratalne
- TECHNIK to marka ceniona przez pracodawców!
Zapisz się online w minutę!
Opis
Architektura Wnętrz – Home Staging
![]() Dostępne formy |
![]() Czas trwania |
![]() Data rozpoczęcia |
![]() Inwestycja |
---|---|---|---|
– stacjonarna – online |
2 semestry 210 godzin |
październik 2022 r. | od 530 PLN Rozłóż na mniejsze raty |
Cel studiów „Architektura Wnętrz – Home Staging”
Podstawowym celem studiów „Architektura Wnętrz” jest przekazanie wiedzy i wykształcenie umiejętności zawodowych z zakresu kształtowania przestrzeni architektonicznej. W tej dziedzinie brakuje nadal specjalistów, gdyż dopiero od niedawna Polacy zaczęli odczuwać potrzebę posiadania „ładnego” i funkcjonalnego mieszkania lub biura. Studia mają za zadanie wykształcenie projektantów wnętrz, którzy będą posiadali odpowiednią wiedzę i umiejętności plastyczne potrzebne do profesjonalnego projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz innych, specjalnego przeznaczenia, a także będą potrafili: „udzielić odpowiedzi” na określone wyzwanie projektowe; przeprowadzić projekt od koncepcji do projektu wstępnego; opracować projekt realizacyjny z dokumentacją techniczną; kontrolować poprzez nadzór poszczególne etapy realizacji projektu; korzystać z nowoczesnych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych; założyć i prowadzić własną firmę projektową.
Adresaci studiów „Architektura Wnętrz – Home Staging”
Studia skierowane są zarówno do tych, dla których przestrzeń zamknięta w architekturze może być obszarem kreacji artystycznej, jak również do tych, którzy interesują się współczesnym wzornictwem wnętrz i chcą swoje zainteresowania rozwinąć i poprzeć wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi. Kandydat na ten kierunek powinien posiadać predyspozycje do wybranej specjalności – dyplom ukończenia studiów wyższych (dyplom magistra sztuk, magistra, lub magistra inżyniera). W uzasadnionych przypadkach przyjmowani będą absolwenci innych kierunków, którzy pracują lub zamierzają działać w dziedzinie architektury wnętrz.
Ramowy program
- Zarys historii architektury wnętrz
- Materiałoznawstwo
- Komputerowe wspomaganie projektowania
- Podstawy rysunku
- Formy przestrzenne
- Podstawy rysunku technicznego w projektowaniu
- Funkcja i forma, podstawy ergonomii
- Podstawy kompozycji w projektowaniu
- Podstawy projektowania architektonicznego
- Detal architektoniczny
- Wzornictwo i design – meble i elementy wyposażenia wnętrz
- Techniki realizacyjne
- Projektowanie wnętrz obiektów użyteczności publicznej
- Projektowanie wnętrz obiektów prywatnych
- Pracownia projektowa – dyplomowa
Forma zaliczenia
- egzamin z przedmiotów teoretycznych
- projekt realizacyjny, wizualizacje – przedmioty projektowe
- przegląd – przedmioty artystyczne
- obrona projektu dyplomowego
- zdobycie wszystkich zaliczeń na karcie ocen
Czas trwania studiów
210 godz.
Zapisz się on-line Zadaj nam pytanie
Wywiad z Amandą Ruszczyńską
Mieliśmy przyjemność wymienić kilka zdań z projektantką wnętrz. Przedstawiamy Wam mały zarys tego, co kryje się za tym zawodem oraz z czym wzmaga się osoba odpowiedzialna za wygląd wnętrza. Na przełomie kwietnia/maja opublikujemy dla Państwa PODCAST z Panią Amandą, na którym zagłębimy się bardziej w wykonywany przez nią zawód oraz odpowiemy na kilka Waszych pytań, które możecie zadać już teraz na naszym Facebooku!
Kim jest Amanda?
Właścicielka studia AMANDA INTERIOR DESIGN. Jest to studio projektowe oferujące rozwiązania wnętrz szyte na miarę, mające unikalną tożsamość spersonalizowaną pod Klienta.
CET: Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego postanowiła Pani zostać projektantem wnętrz?
Amanda: Przygoda z projektowaniem rozpoczęła się podczas moich studiów na kierunku Film i sztuki audiowizualne w Warszawie kiedy miałam zastąpić znajomą na kilka dni w jej pracy. Pracowała ona w studiu meblarskim, które specjalizowało się w zaprojektowaniu i wykonaniu pod indywidualne zamówienie klienta mebli, zwłaszcza kuchni, a ja zastępując ją uczyłam się najprostszego programu do projektowania mebli z zaciekawienia do tworzenia czegoś nowego.
CET: Jakie zalety i wady wiążą się z wykonywaniem zawodu projektanta wnętrz?
Amanda: Każdy zawód ma swoje wady i zalety. Myślę, że w zawodzie projektanta wnętrz wady w moim odczuciu to towarzyszący stres, biurokracja i wszechstronność, czasem muszę być w 5 miejscach na raz przez telefon. Co do zalet to atrakcyjność wykonywanych obowiązków. Fascynuje mnie w tej pracy to, że nigdy nie stworzę tego samego projektu po raz drugi bo każdy klient jest inny, a ja muszę się wsłuchać w jego potrzeby i na podstawie tego stworzyć projekt.
CET: Które style architektoniczne ceni Pani sobie najbardziej?
Amanda: Hmmm modernistyczny, art deco, loftowy.
CET: Pomieszczenie, którego projektowanie dostarcza Pani najwięcej satysfakcji to…
Amanda: Tak na prawdę najwięcej satysfakcji dostarcza mi zaprojektowanie całego mieszkania / domu bo wiem, że wszystko będzie ze sobą spójne i dobrane. Aczkolwiek gdybym miała wybrać myślę, że byłby to salon, który jest połączony z kuchnią oraz jadalnią.
CET: Skąd czerpie Pani inspirację do pracy?
Amanda: Praca architekta wnętrz to praca wymagająca twórczości jest to szczególnie ważne wtedy kiedy chcemy tworzyć unikatowe projekty. Inspiracje biorę z materiałów, z którymi pracuje, z podróży, z ludzi oraz z tego co mnie otacza.
CET: Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz?
Amanda: Coraz większa liczba osób przy zakupie czy budowie swojego m2 decyduje się na architekta wnętrz. Myślą przewodnią przy tej decyzji jest przemawiająca wizja zaplanowanego i pięknego wnętrze, którego sam klient nie jest w stanie stworzyć. Jednak praca ta nie polega tylko na wizualizacjach, ale również na stworzeniu całej dokumentacji do projektu oraz wizytach na budowie. Każdy etap projektu jest czasochłonny i wymaga od nas pełnego zaangażowania i serca.
CET: Studia podyplomowe “Architektura wnętrz” – warto czy nie warto? Jakie Jest Pani zdanie?
Amanda: Jeśli ktoś nie czuje się na siłach by rozpocząć pracę w tym zawodzie to uważam, że powinien zapisać się na te studia.
CET: Jakich rad udzieliłaby Pani przyszłym projektantom i architektom wnętrz?
Amanda: Ciężka praca i to by mieli w sobie determinację i nigdy się nie poddali i nie zwątpili w to co robią.
Projekty w wykonaniu Amandy
Chcesz zobaczyć więcej projektów? Zachęcamy do obserwowania stron firmowych Amandy, gdzie udostępnia swoje prace!
AMANDA INTERIOR DESIGN – FACEBOOK, INSTAGRAM
Informacje dodatkowe
Czas trwania | 2 semestry |
---|---|
Forma uczestnictwa | Hybrydowo, Online, Stacjonarnie |
Obszar studiów | Branża kreatywna, Projektowanie |
Koszt nauki | Płatność jednorazowa, Ratalnie (5 rat na semestr) |