Klasa Nowych Technologii – liceum dla młodzieży

Uczeń tej klasy poza podstawowym materiałem nauczania pozna zastosowanie najnowszych technologii z dziedzin takich jak sztuczna inteligencja, druk 3D, uczenie maszynowe, programowanie, robotyka oraz automatyka.
Klasa Nowych Technologii - liceum dla młodzieży

Uczeń tej klasy poza podstawowym materiałem nauczania pozna zastosowanie najnowszych technologii z dziedzin takich jak sztuczna inteligencja, druk 3D, uczenie maszynowe, programowanie,
robotyka oraz automatyka.

Projekty które wykonasz w ciągu 4 lat:
– Urządzenia sterowane sygnałami prosto z mięśni (programowanie, druk 3D, technologia EMG)
– Detektor maski na podstawie obrazu z kamery – sterowanie wejściem do budynku
– Inteligentne okulary dla niewidomych – wykorzystanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji
– Boty do celów komercyjnych lub promocyjnych (np. bot do poszerzania zasięgów na IG, fb, TT itp.)
– Sklep internetowy – kompletna instalacja, konfiguracja i wdrożenie
– Strona internetowa z systemem CMS – kompletna instalacja, konfiguracja i wdrożenie
– Materiał foto/wideo – opiszesz wybrany projekt za pomocą filmu lub artykułu promocyjnego – poznasz proces promocji produktu oraz usługi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Dlaczego stawiamy na podejście projektowe?

Problematyka wskazanych projektów zmusza do myślenia i samodzielnego zdobywania wiedzy – która jako praktyka daje nam dużo więcej niż wyuczona teoria i formułka.
Szanujemy wiedzę oraz teorię… Ale stawiamy na praktykę oraz zdobywanie konkretnych umiejętności, popartych certyfikatami.

Planowane treści

W klasie Nowych Technologii nikt nie narzuca nam treści jakie przekazujemy uczniom na zajęciach dodatkowych, jedynym czynnikiem, który występuje tu niezależnie od naszej woli jest tempo rozwoju świata. Cała reszta leży w naszych rękach, to my wraz z uczniami ustalamy jakie trendy panujące na świecie są warte poznania.

Cel powstania klasy

Celem klasy jest poznanie każdej nowej technologii która wejdzie w życie (nawet jeśli nie było to planowane), i utrzymanie aktualnej oraz cennej wiedzy z wielu dziedzin IT o których nikt w podręcznikach do informatyki jeszcze nie pisał.

Opiekunowie odpowiedzialni za realizację zajęć dodatkowych w naszej szkole to wyłącznie praktycy w swojej dziedzinie, korzystający codziennie z przekazywanej wiedzy podczas swojej pracy. Takie rozwiązanie pozwala nam na zapewnienie uczniom zawsze aktualnej i użytecznej wiedzy.

Przedmioty rozszerzone:

– matematyka

– angielski

Zajęcia dodatkowe:

– programowanie
– wdrażanie innowacji
– angielski specjalistyczny
– marketing i e-commerce
– zarządzanie wizerunkiem

Dla aktywnych uczniów szkoła oferuje bezpłatne wyjazdy do szkół partnerskich w Portugalii, Serbii, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Litwy, Włoch w ramach programu Erasmus+

Uczniowie otrzymają dostęp do treści akademickich oraz licznych wykładów Wydziału Nauk Stosowanych WSG w Słupsku!