Infolinia: +48 59-30-70-444
Czynna od pon. do pt: 8:00 – 16:00

Infolinia: +48 59-30-70-444
Czynna od pon. do pt: 8:00 – 16:00

Jak zostać operatorem wózka jezdniowego?

Kto i jak może zostać operatorem wózka jezdniowego?

Obowiązek ten reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych.

Kurs na “Operatora wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowej” trwa 67h, w tym 15h praktycznej nauki jazdy na wózku. Średnia cena kursu w Słupsku waha się w granicach 850 zł.

Kursy na terenie Słupska w cenie 690 zł

Jak wygląda egzamin na wózki jezdniowe?

Egzamin państwowy składa się z części teoretycznej i praktycznej, z uwzględnieniem wytycznych określonych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Egzamin teoretycznych i praktyczny odbywa się tego samego dnia, warunkiem podejścia do egzaminu praktycznego jest zdanie egzaminu teoretycznego.

Jeśli zdasz oba egzaminy, otrzymasz zaświadczenie kwalifikacyjne, które ważne jest 10 lat. Po upływie tego okresu musisz ponownie podejść do egzaminu.

O uprawnienia na operatora wózka możesz ubiegać się, jeśli spełniasz warunki:

 • masz ukończone 18 lat;
 • posiadasz co najmniej podstawowe wykształcenie;

Ponadto wymogiem koniecznym do pracy na stanowisku operatora wózka jest uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy operatora wózka widłowego – ale tym zajmie się Twój przyszły lub obecny pracodawca. Przyszły operator wózków jezdniowych powinien charakteryzować się zarówno doskonałym słuchem, jak i wzrokiem a także pełną sprawnością psychoruchową.

Obowiązki operatora

Jeśli chcesz pracować w roli operatora wózka widłowego musisz wiedzieć jakie będą Twoje przyszłe obowiązki.

Do obowiązków operatora wózków widłowych należy:

 • załadunek i rozładunek towarów przy użyciu wózków widłowych,
 • transportowanie ładunków,
 • sprawdzanie stanu technicznego nowych i używanych wózków widłowych,
 • naprawa drobnych usterek (uzupełnianie poziomu oleju, wymiana butli gazowej w przypadku wózka widłowego spalinowego itp.),
 • drobne prace magazynowe,
 • przechowywanie dziennika konserwacji oraz księgi rewizyjnej wózka.

Ważne, aby mieć świadomość iż praca operatora wózka widłowego to nie tylko przewożenie czy rozładunek towarów, ale także dbałość o dobry stan techniczny pojazdu oraz wykonywanie drobnych prac fizycznych.

Operator wózka widłowego – zarobki w Słupsku

Wynagrodzenie operatora wózka widłowego zależy od wielu czynników, m.in. od wielkości przedsiębiorstwa, do którego chcesz złożyć CV.

W 2021 r. średnia pensja operatora wózka widłowego w Słupsku wynosi 3900 zł brutto (przedział od 3000,00 do 5000,00 zł brutto).

Gdzie się zgłosić na kurs?

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem uprawnień na operatora wózka jezdniowego, zgłoś się do firmy mającej bogate doświadczenie w branży szkoleniowej.

Pobierz pytania egzaminacyjne – wózki widłowe – najnowsza wersja!

Pamiętaj, że taniej nie znaczy lepiej – nie spodziewaj się, że za 300 zł zdobędziesz wystarczającą wiedzę, zazwyczaj oszczędzasz na jakości oraz pomniejszonej ilości godzin.

Pobierz najnowsze pytania egzaminacyjne z odpowiedziami!

Podaj dane na które chcesz otrzymać link do pytań z odpowiedziami.

  Zawartość artykułu

  Udostępnij artykuł na:

  Interesujące? Subskrybuj po więcej!

  Dołącz do naszych subskrybentów by otrzymywać powiadomienia o nowych ciekawych treściach na naszej stronie, nie spamujemy!

  Infolinia: +48 59-30-70-444
  Czynna od pon. do pt: 8:00 – 16:00

  Copyright 2023 © All rights Reserved. Design by CET