Terapeuta Środowiskowy

KURS TEORETYCZNO-PRAKTYCZNY ✔️ AKREDYTACJA MINISTERSTWA ✔️ GRUPY TRENINGOWE, STAŻE Czas trwania: 2 lata (18 zjazdów)
Terapeuta Środowiskowy

Terapeuta Środowiskowy jest to osoba, która pracuje z osobami z zaburzeniami psychicznymi i emocjonalnymi. Najważniejszym zadaniem terapeuty środowiskowego jest nawiązanie kontaktu z podopiecznym i rozpoznanie jego potrzeb oraz możliwości.

Dostępne formy
uczestnictwa

Czas trwania
studiów

Data rozpoczęcia
kierunku

Inwestycja
w rozwój

– stacjonarna 2 lata październik 14 000 PLN
Wpisowe: 100 PLN

Kurs teoretyczno-praktyczny Terapeuta Środowiskowy

Centrum Edukacyjne Technik oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej zaprasza na szkolenie w zawodzie terapeuty środowiskowego.

Stowarzyszenie posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia i jest jedną z pięciu organizacji prowadzącą tego typu szkolenia na terenie Polski!

Uczestnicy szkolenia (wymagania)

  • Posiadają wykształcenie średnie lub wyższe
  • Posiadają predyspozycje osobowe, zainteresowania i motywację konieczne w pomaganiu osobom z zaburzeniami psychicznymi
  • Złożyły odpowiedni formularz zgłoszeniowy i zostały zakwalifikowane do udziału w szkoleniu na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Organizatora szkolenia

Koszt i czas trwania kursu

Czas trwania: 2 lata (18 zjazdów)
Koszt kursu:
14 000 PLN

Wpisowe: 100 PLN

Możliwość płatności w ratach (18 x 850 PLN)

 

Opis szkolenia

  • Kurs teoretyczno-praktyczny (wykłady, warsztaty – 315h) trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia kursu Terapeuty Środowiskowego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  • Grupa treningowa – 50 h
  • Staże – (3 miesiące w akredytowanych ośrodkach oparcia społecznego (np. WTZ, ŚDS) oraz 2 miesiące w oddziale psychiatrycznym – całodobowym lub dziennym)

Stowarzyszenie oferuje pomoc w zorganizowaniu staży dla uczestników kursu.


Opiekunowie merytoryczni

Terapeuta Środowiskowyprof. dr hab. Andrzej Cechnicki – psychiatra i psychoterapeuta, superwizor psychoterapii PTP, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii CMUJ w Krakowie. Krajowy koordynator Programu Przeciwko Piętnie i Wykluczeniu Osób Chorujących Psychicznie we współpracy z WHO.

Pomysłodawca i realizator krakowskiego systemu leczenia i rehabilitacji osób chorujących na schizofrenię oraz programu integracji zawodowej: Pensjonatu  „U Pana Cogito”, „Cateringu Cogito” i „Zielonego Dołu”, w których zostały zatrudnione osoby po kryzysach psychicznych.

Współtwórca i wieloletni Przewodniczący Zarządu Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji ZG PTP i i V-ce Przewodniczący Komisji ds. Reformy i realizacji  NPOZP ZG PTP. Współtwórca i honorowy Przewodniczący PNTZP, Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia na rzecz Realizacji NPOZP w Polsce

Redaktor Czasopisma „Dialog”. Autor ponad stu publikacji z zakresu schizofrenii, rehabilitacji  i psychiatrii społecznej m.in. monografii „Schizofrenia – proces wielowymiarowy. Krakowskie prospektywne badania przebiegu, prognozy i wyników leczenia”. Redaktor wspólnie z Anną Liberadzką książki „Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję”

Terapeuta Środowiskowymgr Anna Bielańska – psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Certyfikowany psychoterapeuta European Association of Psychotherapy (EAP), dyplomowany terapeuta psychodramy, współtwórca i przewodnicząca Polskiego Instytutu Psychodramy, członek zarządu Psychodrama Association for Europe (PAfE), pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Psychicznego.

Prowadzi superwizję ośrodków w Krakowie i na Śląsku.

 

Wywiad z opiekunami merytorycznymi

 

Rola terapeuty środowiskowego – Doktor Izabela Ciuńczyk, Dyrektor Koszalińskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

 

 

Dofinansowanie kursu Terapeuta Środowiskowy?

Skontaktuj się z nami, a nasz pracownik opowie Ci więcej o możliwość otrzymania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Informacje merytoryczne

Kazimierz Duda – +48 509 066 911

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty wpisowej prosimy wysyłać na adres: zgloszenia@technik.slupsk.pl
Formularz zgłoszeniowy

 

Zapisz się on-line Zadaj nam pytanie

Kursy pokrewne